WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Cerkiew-rosyjski22 marca 2016 roku odbył się w naszym gimnazjum szkolny konkurs z języka rosyjskiego dla uczniów pierwszych i drugich klas. Wzięło w nim udział 24 gimnazjalistów szczególnie zainteresowanych poznawaniem tego słowiańskiego języka. W kategorii pierwszych klas trzy pierwsze miejsca zajęli kolejno: Ewa KOWIESKA-AGUILAR (1a), Łukasz BARTNIK (1b) oraz Aleksandra KALISIAK (1a). W kategorii drugich klas trzy pierwsze miejsca zajęli kolejno: Marcin BARBACHOWSKI (2a), Karolina LESZCZYŃSKA (2b) oraz Natalia DRZEWIECKA (2a). Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością gramatyki i leksyki języka rosyjskiego oraz szeroką wiedzą z zakresu realiów życia w Rosji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Jaskulska, 12.04.2016 r.