FRIEDEN IST EINE KUNST

eT-Gruppe 2015    Frieden ist eine Kunst” to tytuł projektu Twinning, który  od października 2015 roku w ramach europejskiego konkursu organizowanego przez Niemieckie Krajowe Biuro eTwinning i European Movement Germany realizuje grupa uczniów Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie we współpracy z dwoma szkołami z Niemiec, szkołą z Danii oraz Gimnazjum im. gen. Augustyna Słubickiego w Izbicy Kujawskiej.
Tegoroczne motto konkurs to Gemeinsam in Frieden leben!/Żyjmy wspólnie w pokoju!
Tematyka oraz zadania konkursowe są ściśle związane z motywem przewodnim 2016 roku, który ogłoszono Europejskim Rokiem Walki z Przemocą wobec Kobiet.
Węgrowscy uczniowie realizują zadanie 2 z Modułu 3 „Pokój jest sztuką” (Frieden ist eine Kunst): „Dzieła sztuki są odzwierciedleniem czasów, w których powstają i wielu artystów za pośrednictwem swoich dzieł walczy o pokój oraz sprzeciwia się przemocy. Wybierz dzieła sztuki, które wyróżniają się na tle sytuacji panującej na świecie. Wzorując się na nich, stwórz własną kreatywną pracę.”
Międzynarodowa grupa projektowa „Frieden ist eine Kunst”, do której należą uczniowie z węgrowskiego gimnazjum, powstała w październiku 2015 r. podczas jednego z warsztatów w Brukseli w ramach dorocznej konferencji eTwinning, w której uczestniczył pan Mariusz Biernat, nauczyciel języka niemieckiego w gimnazjum.
Węgrowską grupę projektową tworzą uczniowie z klasy 3d z Gimnazjum im. J. D. Krasińskiego: Kinga Salach, Joanna Matusik, Marta Herman, Anna Borowa, Olga Śladowska, Maria Soszyńska, Weronika Wąsowska oraz Emilia Pełczyńska.

Mariusz Biernat

Zatwierdziła: T.Święcicka