NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII

niezwykla_lekcja_historii   25 września br. uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum w ramach obchodów upamiętniających rocznicę likwidacji węgrowskiego getta wzięli udział w wycieczce do Treblinki. Wyjazd do obozu zagłady poprzedził spacer po mieście i odwiedzenie miejsc pamięci m.in. pomnika Angela Rosenblata, lapidarium oraz domu rabina Morgensterna. Następnie gimnazjaliści udali się autokarem do Treblinki, gdzie pod opieką przewodnika zwiedzili tereny byłego obozu zagłady i karnego obozu pracy, zwiedzili muzeum . Podczas tej niecodziennej wycieczki uczniowie wiele dowiedzieli się o życiu węgrowskich Żydów oraz ich zagładzie podczas II wojny światowej. Było to dla młodzieży ogromne przeżycie, które pozostanie głęboko w pamięci. Za tę niezwykłą lekcję historii dziękujemy panom : P. Marcheli, W. Banasiowi i R. Łuszczyńskiemu. zdjęcia>>>

Węgrów, 02.10.2015r., Marta Herman, kl. 3d

Zatwierdziła: T. Święcicka