JEST TAKI DZIEŃ, W KTÓRYM RADOŚĆ WITA WSZYSTKICH

jest_taki_dzien_wktorym_radosc_wita_wszystkich    W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w naszej szkole zapanował radosny nastrój. W salach lekcyjnych na choinkach rozbłysły kolorowe lampki, na szkolnym korytarzu trwały próby świątecznego spektaklu, z sali, w której odbywają się lekcje muzyki rozbrzmiewały polskie kolędy. 17 grudnia w świetlicy spotkali się obecni i emerytowani pracownicy naszej szkoły, aby podzielić się opłatkiem. Spotkanie rozpoczął ks. Krzysztof Nagórny lekturą fragmentu Biblii opowiadającego o narodzinach Jezusa.

Następnie przy dźwiękach kolęd wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. 21 grudnia cała społeczność szkolna obejrzała spektakl pt. „Hotel Betlejem”. Gimnazjaliści pod kierunkiem pani M. Krasnodębskiej przygotowali wspaniałą inscenizację skłaniającą widzów do głębokich przemyśleń. Następnie odbył się koncert kolęd przygotowany przez panów Michała Soszkę i Piotra Bartnika. Zgromadzeni w holu uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wysłuchali najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru, kwartetu dętego oraz trójki nauczycieli. Następnie pan Soszka zaprosił widownię do wspólnego kolędowania. Na zakończenie świątecznego spotkania pani dyrektor przyjęła od harcerzy betlejemskie światełko oraz złożyła świąteczne i noworoczne życzenia.